Archive for category Kwiaciarnia

To już minęło

104330_cf9d99f80f09fda629c3cf0b18f6b156_large

 

Do niedawna Polska była daleko w tyle za innymi krajami Europy pod względem świadczonych tu usług, oferowanych do sprzedaży produktów i w ogóle rozwoju technicznego. Internet, który już od dawna funkcjonował za granicą, u nas wszedł do ogólnego użytku z niejakim opóźnieniem, co spowodowało również opóźnienie w rozwoju kwiaciarni internetowych, poczty kwiatowej i innych tego typu usług, które wymagają dostępu do sieci. Polacy byli gotowi na przyjęcie u siebie wszelkich nowinek technicznych i udogodnień, które znali z opowieści globtroterów już od dawna. Osoby podróżujące za granicą, mogły obserwować jak wspaniale funkcjonuje tam poczta kwiatowa, ale na to, by wysłać kwiaty do Polski, musiały poczekać kilka lat, aż u nas zostały stworzone odpowiednie możliwości dla rozwoju tego typu firm. Trochę to trwało, ale jak już w końcu ruszyło, okazało się, że Polacy uwielbiają tą drogą kupować kwiaty, dostawa zaś, za pośrednictwem poczty kwiatowej jest odbierana jako wyższa forma okazywania szacunku i uczuć, co sprawia, że usługa ta staje się coraz bardziej modna i popularna. Kwiaciarnie internetowe rosną jak grzyby po deszczu i wciąż zdobywają nowych klientów. Każdy mężczyzna wie, jakie wrażenie może zrobić na kobiecie bukiet kwiatów i jak wiele można osiągnąć darując taki bukiet. Teraz jednak panowie odkryli, że chcąc wzmocnić efekt wywołany przez kwiaty, dostawa bukietu kurierem pomoże im zrobić jeszcze większe wrażenie i naprawdę zaimponować damie. Nie ma nic bardziej eleganckiego, niż poczta kwiatowa. Niespodzianka i zaskoczenie towarzyszące dostarczeniu przesyłki przez kuriera jest nie do przecenienia. Każda kobieta uwielbia czuć się jak ktoś specjalny, potraktowany w sposób szczególny, z pełna uwagą i zainteresowanie ze strony swojego mężczyzny. Dostawa kwiatów może sprawić właśnie takie wrażenie, stawiając obdarowaną kobietę na piedestale, dając jej wrażenie, że oto została doceniona, niczym gwiazda w świetle jupiterów, bo to specjalnie dla niej został wynajęty umyślny człowiek, który dostarczył jej bukiet. Dzięki usługom poczty kwiatowej można wysłać ów bukiet z dowolnego miejsca na świecie. Przestały liczyć się odległości kwiaty do Polski wysłane zza oceanu, dotrą na miejsce przeznaczenia równie szybko jak te, które kochający mąż wyśle małżonce w czasie przerwy na kawę ze swojego biura oddalonego od miejsca dostawy o kilka metrów.

Tags: , , ,

Z czym się kojarzą kwiaty?

249076_292ad6e125766ef2c360c11c5b81cfcb_large

Kwiaty, to wspaniałe kształty i piękne kolory – kojarzą nam się z życiem, radością, młodością i towarzyszącymi jej uczuciami. Kwiaty są wesołe i piękne, budzą pozytywne skojarzenia, poprawiają nam nastrój. Jednak kwiaty są tradycyjnym podarunkiem, jaki kupujemy również przy tych smutnych okazjach, kiedy żegnamy kogoś ważnego dla nas, kogoś bliskiego, kogoś, kogo darzyliśmy szacunkiem. Kwiaciarnia proponuje nam wówczas zupełnie inne rodzaje wiązanek i bukietów, jak również tradycyjne wieńce. Kwiaty były elementem uroczystości pogrzebowych od zamierzchłych czasów. Już w prehistorii, ludzie wrzucali do grobów ukochanych kwiaty, o czym świadczą obecnie wykopaliska. W odkrywanych grobach znajdujemy ślady wrzucanych tam roślin. Dzisiaj nieco zmieniła się forma, w jakiej kwiaciarnia proponuje nam kwiaty pogrzebowe, ale zwyczaj ich darowywania pozostał.

W zależności od tego, jak bliski był nam zmarły i jak bardzo był dla nas ważny możemy uhonorować go niewielkim bukietem, albo tak zwaną palmą, czyli ogromna wiązanką, zbudowaną na podstawie zrobionej z gałęzi drzew iglastych. Do tworzenia bukietów i wieńców pogrzebowych kwiaciarnia używa na ogół kwiatów zwyczajowo dedykowanych na takie uroczystości. Są to głównie kalie i chryzantemy. Jednakże wiązanki tego typu mogą również powstać z kwiatów bardziej uniwersalnych, odpowiednich na wiele innych okazji, takich jak róże, gerbery, anturium, lilie, czy goździki. Są to kwiaty szlachetne, dostojne, eleganckie. Warunkiem jest tu jednak dobranie roślin o odpowiednich kolorach. Bukiet nie może być wielokolorowy, a użyte do jego kompozycji rośliny powinny mieć spokojne, stonowane barwy. Do bukietów żałobnych nie stosuje się nigdy kwiatów wesołych i frywolnych jak na przykład frezje, tulipany, czy inne kolorowe kwiatki – te rośliny są zarezerwowane na bardziej radosne okazje. Kwiaciarnia stosuje też specjalne dodatki, które nadają bukietowi pogrzebowy charakter. Są to fioletowe wstążki, a także szerokie białe szarfy, na których wypisane są słowa ostatniego pożegnania, jakie ofiarodawca chce przekazać zmarłemu i jego rodzinie. Pięknie kaligrafowane, płynące prosto z serca słowa dodają otuchy pozostawionej w żałobie rodzinie zmarłego, zapewniają zbolałych bliskich o tym, że nie są w żalu sami. Na wiązanki żałobne kwiaciarnia przyjmuje zamówienia z wyprzedzeniem, ponieważ są to zamówienia bardzo indywidualne.

Tags: , , , ,